Prefa

Pro nejvyšší nároky

Povrchová úprava PREFA je zárukou trvalé hodnoty a dlouhodobé kvality. Obstojí i v náročných podmínkách a zůstávají i po mnoha letech funkční a krásné.

Okapové žlaby PREFA jsou osvědčené již mnoho desetiletí a ohromují propracovaným technickým řešením detailů. Široká nabídková paleta 11 standardních barev a libovolné speciální barvy (RAL a NCS) umožňují prakticky jakékoli designové variace. Od varianty tón v tónu až po architektonicky zajímavé akcenty kontrastních barev - vše je možné.

Okapové žlaby PREFA jsou vyráběny z barevných hliníkových svitků. Základním materiálem pro hliníkové výrobky PREFA jsou slitiny dle EN 573 resp. DIN 1725. Povrchová úprava okapových žlabů a trubek probíhá metodou coil coating a splňuje přísné požadavky ECCA (European coil coating Association) v Bruselu.
Výrobek svou trvalou teplotní odolností od -30 °C do +80 °C splňuje vysoké nároky na vnější architekturu. Vrstva laku je tvarovatelná a odolná vůči běžným povětrnostním vlivům. Výrobu metodou coil coating doprovázejí přísné kontroly jakosti. Tloušťka vrstvy, stupeň lesku, barevný odstín, tvrdost laku, přilnavost laku, vazba laku, odolnost proti deformaci a vytvrzení laku jsou důležitá kritéria zkoušek. K tomu navíc zkoumání dlouhodobého chování při testech postřikem solí a venkovní expozicí.

Rozměry okapových žlabů (kusové délky 6 m):
25, 28, 33, 40
Hliníkové svodové trubky (kusové délky 3 m):
Ø 80 mm, Ø 100 mm, Ø 120 mm, Ø 150 mm

 

HRANATÝ  ŽLAB

Již žádné natírání nebo opravy

Mnoho okapů trpí typickými problémy jako je koroze, rez a změna barvy. Tato faktory drasticky snižující hodnotu. Vznikají kyselým deštěm a agresivními chemikáliemi v ovzduší a představují zátěž, která dramaticky zkracuje životnost každého okapového žlabu.

Výhody žlabů PREFA:

  • odolnost proti korozi a trvanlivost díky hliníku
  • kontrolovaná originální kvalita
  • kreativní použití v 9 standardních barvách a speciálních barvách
  • na vyžádání bezúdržbové
  • rozsáhlé příslušenství


Rozměry okapových žlabů (kusové délky 6 m):
25, 33, 40
Hliníkové svodové trubky (kusové délky 3 m):
Ø 80 mm, Ø 100 mm, Ø 120 mm

 

Cenik.prefa.okapy.pdf