Střešní krytina PREFA

FALCOVANÁ  TAŠKA

Falcované tašky PREFA patří s pouhými 2,3 kg/m² k nejlehčím ale také nejstabilnějším střešním materiálům vůbec. Pouhými čtyřmi taškami lze pokrýt celý čtvereční metr plochy střechy. Osm standardních barev PREFA a rozsáhlý program příslušenství poskytují vizuálně atraktivní a extrémně trvanlivé střechy.

Trvanlivá střecha PREFA, středobod dokonale sladěného kompletního programu, je výsledkem permanentního výzkumu a nejtvrdších testů z praxe předního rakouského specialisty na hliníkové střechy PREFA.

Základním materiálem pro hliníkové výrobky PREFA jsou slitiny dle
EN 1396. Povrchová úprava falcovaných tašek, falcovaných šindelů, falcovaných šablon, okapových žlabů, trubek a plechů probíhá metodou coil coating a splňuje přísné požadavky ECCA (European coil coating Association) v Bruselu. 40 let záruka na základní hliníkový materiál falcovaných tašek PREFA, falcovaných šindelů PREFA a falcovaných šablon PREFA proti rozbití, korozi a poškození mrazem v přirozených podmínkách a při odborné pokládce stavebním klempířem!

 

technické údaje

      

Materiál: Tloušťka hliníku 0,7 mm,
pohledová strana: Dvouvrstvý vypalovaný lak (8 standardních barev)
zadní strana: Ochranný lak
Rozměr: 600 x 420 mm v položené ploše
Hmotnost: 1 m² = cca 2,3 kg = 4 tašky
Sklon střechy: od 12° výše
Pokládka: na plné bednění (min. 1 palec silné) nebo na střešní latě 50 x 30 mm
Připevnění: 2 ks PREFA - patentovaných příchytek na tašku = 8 příchytek na m²

 

FALCOVANÝ  ŠINDEL

Falcované šindele PREFA spojují tisíckrát osvědčený kosočtvercový tvar s moderními vlastnostmi high-tech materiálu z hliníku. To dělá falcované šindele PREFA perfektním pokrývacím materiálem pro starší objekty. Kromě klasických struktur střech se ale i moderní objekty stále častěji pokrývají falcovanými šindeli PREFA. Mnoho standardních barev zaručuje krásné a harmonické plochy střech. Nezbytnou bezpečnost zaručují drážky na podélné a příčné straně. Tak vzniká bezpečná vazba odolná povětrnostním vlivům.

 

FALCOVANÁ   ŠABLONA

Inovativní produkt falcovaná šablona z řady střešních prvků PREFA má zajímavý tvar. Střechy z falcovaných šablon se vyznačují harmonickou hrou světla a stínu, tvořenou vroubkovaným ražením jednotlivých falcovaných šablon. Pokládací technika falc na falc zajistí perfektní integraci do celkového střešního systému PREFA.

 


VĚŽOVKA

Moderní a inovativní pokrývací materiály z barevně lakovaného hliníku nabízejí stavebníkům možnost působivě zdůraznit architektonické zvláštnosti jejich staveb. Menší fasádní plochy, štíty, komíny a arkýře lze pěkně a individuálně upravovat věžovkami PREFA a dát tak budově individuální charakter. Lze vytvářet vzhledově atraktivní barevné vzory, které učiní každou budovu nezaměnitelnou. Svým tvarem, materiálem a 10 standardními barvami jsou vhodné zejména pro kombinaci s dalšími fasádními prvky.

 • 10 standardních barev - povrchová úprava stucco
 • Na přání lze dodat v hladkém provedení - dodací lhůta zhruba 10 dní.
 • Šablona PREFA v přírodním hliníku, zinku a mědi na vyžádání.
Materiál: povrchově upravený hliník tloušťky 0,7 mm, dvouvrstvý vypalovaný lak
Rozměr: 300 x 175 mm
Hmotnost na m²: cca 3,00 kg
Kusů na m²: 43 ks

 

STŘEŠNÍ   PANEL  FX.12

Oslovující design
Nový střešní a fasádní panel FX.12 dojímá svou neobvyklou strukturou: díky nepravidelným zlomům vzniká hra světla a stínů, proto panely FX.12 nabízí z každého uhlu jiný pohled. Budova pak díky světlu působí živě.

Technická rafinovanost
Jednoduché zavlečení má kromě estetického, taky i praktický účel: jednotlivé panely jsou navíc pomocí falcu vyztuženy, což umožňuje větší pružnost při zachování konstantní tloušťky materiálu.

Při výrobě je zajištěno, aby každý kus panelu FX.12 měl jedinečné vyhotovení. Lehké zlomy plochy se pak neopakují a i na velkých plochách jsou nepravidelné.  

Další technickou zvláštností je kónická stojatá drážka, která má vícero funkcí:

- Optimální ochrana proti dešti s větrem a vlhkosti
- Vyloučení příční deformace
- Zlepšení samočistění při efektivním odplavování nečistot

Rychlá a jednoduchá montáž
Střešní a fasádní panel FX.12 je jedineční maloformátový prvek, který je díky dodatečnému zafalcování horního falcu možné upevnit bez dalšího lepení přímo přes předražené otvory na bednění nebo na konstrukci. 

Pokládkou dvou formátu panelu FX.12 (dlouhý a krátký) vzniká nepravidelná skladba na vazbu, která je obzvlášť důležitá pro optický vzhled střechy a fasády, a jednoduší pro montáž.  

Nejlepší kvalita
Střešní a fasádní panel FX.12 je samozřejmě k dispozici v obvyklých barevných odstínech, na materiál a barvu je poskytována záruka 40 let.

 

STOJATÁ  DRÁŽKA

PREFALZ ® se díky své pružnosti tvaruje snadněji než většina srovnatelných falcovaných materiálů. Umožňuje projektantovi množství různých tvůrčích možností využití v oblasti střechy a fasády.
Doporučení: Sklon střechy nosné konstrukce by měl být navržen pokud možno > 7 ° (13%).
Zpracování probíhá dle zásad pokrývačského a klempířského řemesla.

Výhody produktu

 • Rozsáhlé příslušenství systému PREFA
  (příchytky, sněhové háky, ...)
 • Mnohostranné využití - od klenuté obloukové střechy až po komplikované střešní konstrukce, kopulovité či velkoplošné střechy
 • 13 standardních barev na skladě
 • Lze dodat povrchovou úpravu hladkou nebo stucco
 • Trvalá kvalita
 • Ekonomický, jednoduchý a snadno zpracovatelný i při nízkých venkovních teplotách (také pod 0° C)*
 • Nízká hmotnost (cca 1,23 kg/bm = cca 1,89 kg/m² při šířce pásu 650 mm)
 • Dlouhá životnost
 • Zcela recyklovatelný
 • Nemůže rezivět
 • Na přání lze dodat také s ochrannou fólií (jen hladký)

*Pamatujte na dilataci!


Cenik.prefa.strechy.pdf